Przejdź do treści

Jak utrzymać porządek w kuchni i łazience?

Kuchnia i łazienka to pomieszczenia, w których porządek jest nie tylko kwestią estetyczną, ale też niezbędną, by pomieszczenia te były bezpieczne dla korzystających z nich osób. Niemniej utrzymanie w nich ładu bywa co najmniej trudne, dlatego warto stosować sprawdzone sposoby, pozwalające nieco to uprościć.

Jak podnieść bezpieczeństwo w domowej kuchni?

Kuchnia jest miejscem, w którym przygotowujemy codzienne posiłki. Czynność ta nieodłącznie związana jest z koniecznością wyjmowania potrzebnych do tego składników oraz naczyń. Dlatego też warto stosować rozwiązania ułatwiające dostęp do szafek czy szuflad, takie jak np. przenośne taborety. Inną, równie ciekawą opcją, pozwalającą szybko stworzyć miejsce do pracy (nie tylko dziecku) jest wózek kuchenny! Właściwa organizacja w kuchni pozwala na samodzielne przygotowanie posiłku nawet najmłodszym członkom rodziny!

Jeśli chcesz zachować czystość w kuchni, możesz sięgnąć po specjalne do tego przeznaczone organizery i stojaki. Organizatory na sztućce pozwolą Ci raz na zawsze uniknąć zamieszania i nerwów związanych z poszukiwaniem czystych widelców czy noży. Ciekawą propozycją są też organizery na akcesoria do zlewu. Dzięki nim nigdy już nie zgubisz gąbki czy myjki do butelek. Nie mniej ciekawym rozwiązaniem są regały przenośne oraz tacki z uchwytem przy pomocy których możemy łatwo wyznaczyć dziecku miejsce w którym znajdzie ono swoje naczynia czy przysmaki.

Za sprawą tych organizerów szczególnie niebezpieczne przedmioty znajdujące się w kuchni przechowywane mogą być w sposób całkowicie bezpieczny. Wystarczy tylko, że przyzwyczaimy domowników do ich stosowania, a porządek w kuchni utrzyma się sam!

Mała łazienka również może być funkcjonalna!

Nie tylko w starym budownictwie zdarzały się mikroskopijne wręcz łazienki. Małe pomieszczenie, czyli takie, w którym niejednokrotnie mieści się jedynie niewielka wanna i zlew, za sprawą odpowiedniej organizacji może z powodzeniem pomieścić wszystkie niezbędne przedmioty.

Jeśli zależy Ci na tym, by utrzymać porządek w małej łazience, z pewnością zainteresują Cię akcesoria do zamontowania na ścianie np. ścienne uchwyty do dozowników. W końcu kto powiedział, że musisz trzymać mydło w mydelniczce na umywalce? Wykorzystanie ścian to najlepszy sposób na to, by powiększyć pojemność pomieszczenia. Na ścianach wisieć mogą nie tylko uchwyty na ręczniki, ale też między innymi kubek na szczoteczkę!

Innym sposobem na to byś mógł w prosty sposób utrzymać porządek w łazience, są rzecz jasna półki. Bez trudu ustawisz na nich wszystkie swoje kosmetyki i akcesoria łazienkowe. W czasie zakupów zwróć uwagę na to, by były to półki przeznaczone właśnie do łazienek, ponieważ są one bardziej odporne na działającą w niej wilgoć i parę wodną niż te przeznaczone do innych pomieszczeń! Alternatywą dla klasycznych półek są kosze prysznicowe. Możesz włożyć do nich wszystkie akcesoria, które trudno byłoby Ci przechowywać w innych miejscach, takie jak np. czepek kąpielowy lub szczotka do masażu.